Kontakt : 04 2 251 175

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

Kompleksi Taiwan është një nga komplekset argetuese më në zë të Tiranës.

Me një sipërfaqe shërbimesh prej 10000 metra katrorë dhe i vendosur në qendër të qytetit, ai përfshinë restorante luksoze, bare, bowling, zonë me video game, club e kazino.

Ne në Kompleksin Taiwan i japim vlerë kohës tuaj të lirë, duke e bërë atë magjike dhe të paharrueshme.

Pranë barit tonë ju do të mund të kaloni moment relaksi, duke zgjedhur vetë se cilën pamje të Tiranës do të donit të shijonit, Dajtin , Shallvaret apo Shatërvanin.

RESTORANTET TONA

12 vjet histori të një kuzhine profesionale

FISH HOUSE

më tepër

STEAK HOUSE

më tepër

CASA DELLA PASTA

më tepër

MENU DITE

Ndërsa dëshirat tuaja gastronomike, plotësohen më së miri në një nga restorantet tona.

Sallate Capricoza 450leke

(rukola,jeshile,kastravec,pomodorini,parmigiano,crudo,miser)
(rukola,jeshile,kastravec,pomodorini,parmigiano,crudo,miser)

Proshut Praga 500leke

Rosto Vici Tonato 500leke

Sepje te marinuara me panxhar te kuq 600 leke

Sallate Franceze 600 leke

(iceberg,arra,brie,karrota,kerpudha,pomodorini)
(iceberg,arra,brie,karrota,kerpudha,pomodorini)

Sallate Taiwan 600 leke

(jeshile,radikio,rrepa,miser,spek,skamorza,pomodorini)
(jeshile,radikio,rrepa,miser,spek,skamorza,pomodorini)

Salmon i ziere me sallate dhe Citronete 900leke

Krem Selino 400 leke

Fusili me Ragu Qingji ,Vici dhe Kerpurdha 650 leke

Rizoto Venere ( Karkaleca,Speca) mbi Krem Djathi 700 leke

Linguine me Skampi 1000 leke

Fileto Merluci me Patate dhe Karcof 900 leke

Pulpe Vici ne furre me Salce Demi Glas dhe Rozmarine 900 leke

Sorbeto me shege 300 leke

Krem Katalana 300 leke

Tortino Cokollate 300 leke

Krostat me Marmalate Ftoi 300 leke

Semifredo me tartuf te zi ose te bardh 350 leke

Cheese Cake me cokollate 350leke

Shën Valentini 2018 -

Krem bizele dhe bishtaja 400 Lekë

Krem bizele dhe bishtaja
Krem bizele dhe bishtaja

Krem finoku dhe lakre me zaferano 400 Lekë

Krem finoku dhe lakre me zaferano
Krem finoku dhe lakre me zaferano

Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino 550 Lekë

Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino
Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino

Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano 850 Lekë

Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano
Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano

EVENTE

Ne në Kompleksin Taiwan i japim vlerë kohës tuaj të lirë, duke e bërë atë magjike dhe të paharrueshme. Pranë barit tonë ju do të mund të kaloni moment relaksi, duke zgjedhur vetë se cilën pamje të Tiranës do të donit të shijonit, Dajtin , Shallvaret apo Shatërvanin.
Has no content to show!

10 vjet taiwan

Më tepër

sunday lunch buffet

Më tepër

Euro 2016

Më tepër

Champions League

Më tepër

Tifoza

Më tepër


ORGANIZO TANI EVENTIN TEND NE KOMPLEKSIN TAIWAN


Menaxheret tane do te jene ne dispozicionin tuaj per te organizuar eventin me te mire


NA KONTAKTO

Steak House

Krem bizele dhe bishtaja
Krem finoku dhe lakre me zaferano
Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino
Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano
Orekiete me mish te aromatizuar dhe shije brandy
Ravioli (mbushje kungulli) me brezaola dhe asparag
Torteli (mbushje me mish vici) me bizele dhe gorgonzola
Page 1 of 2

Testimonials

title_5ab6c40b3a5ad1143368481521927179

“Very nice place” - Very nice place in city center with many bars and restorants with good and delisouise foods, drinks and coctails, ice cremes and diferents sweets

title_5ab6c40b3a6de18272359551521927179

“AN AUTHENTIC ITALIAN IN A PARKLAND SETTING RIGHT IN THE MIDDLE OF THE CITY” - Wonderful seafood and shell fish with expansive dishes of all on offer. Fresh fish on display as you enter all expertly prepared and served. When available I always go for the Oysters washed down with a good dry Italian wine. If you need guidance ask the Waiter in Italian or English and he will keep you right with your preference.

title_5ab6c40b3a7ea12067198251521927179

“Good food and good location” - The restaurant is located near the city centre. It has good international food, helpful staff, and music entertainment (live and DJ).

 

Abonohuni për të marrë të rejat e fundit

Contact Information

Rruga Ibrahim Rugova

Parku Rinia, Tirane, Shqiperi.

04 2 251 175

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

logo

Orari

Hënë - Diel 6am - 2am


TAIWAN STREET
          VIEW

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…